Blog

Box.com’un ilk mühendislerinden Florian Jourda Pazartesi günü İstanbul’a geliyor

Son yıllarda çok hızlı bir büyüme yakalayan ve şimdilerde değeri 3 milyar dolara yaklaşan Box.com’un işe alınan ilk mühendisi olan Florian Jourda, şirketin küçük bir ekipten bir Silikon Vadisi devine dönüşme sürecini İstanbul’da anlatacak. İTÜ Arı Teknokent 3 konferans salonunda düzenlenecek olan etkinlik tümüyle ücretsiz.

Bulut çözümlerinin popüler olmaya başladığı dönemde bulut tabanlı bir depolama çözümü olarak dikkat çeken Box.com, çok kârlı bir şirket olmamasına rağmen güçlü bir potansiyel sergiliyor. Bu potansiyel sayesinde yılın başlarında halka arz edilen şirket 2 milyar dolara yakın bir değerlemeyle 170 milyon dolarlık bir halka arza imza attı.

Florian_Jourda

Florian Jourda ise Box.com’un işe alınan ilk mühendisi ve 7. elemanı olarak şirketin 8 yıl içerisindeki yükselişinde birçok olaya tanık olmuş, birçok teknik problemin üstesinden gelmiş ve dolayısıyla çok önemli tecrübeler elde etmiş. Şimdilerde 1300 çalışana ulaşan Box.com’daki görevinden 8 yılın ardından ayrılan Jourda, Fransa’da girişim hızlandırıcı TheFamily’ye danışmanlık yapıyor ve yeni bir girişimi hayata geçirmek üzere çalışmalar yapıyor.

Herkese açık ve ücretsiz olan bu etkinlik 7 Eylül Pazartesi günü İTÜ Arı Teknokent 3 binasında olacak. Katılmak için hemen kayıt olun.