Blog

BookMe’yi Yakından Tanıyalım

Startup Istanbul sonrası Etohum’dan yatırım alan BookMe, Pakistan’ın en büyük online bilet platformu olmayı hedefliyor. Bu yıl mart ayında faaliyetlerine başlayan girişim, kısa sürede birçok sinema ve otobüs şirketiyle anlaşmaları yapmış ve satışa başlamış. Şuan Pakistan’ın en büyük 4 otobüs şirketi ve 11 sinema şirketi BookMe üzerinden satış gerçekleştiriyor. BookMe, başlangıç olarak Lahor kentini seçmişti. 1 Kasım’dan itibaren de İslamabad’da faaliyete geçiyorlar. Amaç şehir sayısını mümkün olduğunca hızlı artırıp Pakistan geneline hizmet vermek. İstatistiklere göre Pakistan’da her gün 5 milyon kişi otobüs biletiyle seyahat ediyor ve yine her gün 1.2 milyon kişi sinemaya gidiyor.

BookMe’nin en önem verdiği konulardan biri firmalarla olan işbirlikleri. Bu sebeple uygulamanın API’sini mümkün olduğunca fazla şirkete ulaştırmayı hedefliyorlar. Şuan 10 şirket BookMe’nin API’si üzerinden geliştirdikleri kendi çözümlerini kullanıyorlar.

Gelir modeli biletlerden alınan %10 komisyon ücreti üzerine kurulmuş olan BookMe, ileride bunu ekstra araçlarla da geliştirmeyi hedefliyor. Şirketin şimdiye kadar 93 bin bilet satışı gerçekleştirdiğini da belirtelim.

BookMe ekibi 9 kişiden oluşuyor.