Blog

Bookme.pk 4 milyon dolar değerlemeyle yatırım aldı

2013’ün kasım ayında faaliyetlerine başlayan ve Startup Istanbul Challenge’a seçilen 100 girişimden biri olan Bookme.pk, ardından Etohum’dan bir tohum yatırımı almıştı. Bugün Element Ventures, Bookme.pk’ya 4 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım yaptı.

Bookme_pk

Pakistan’da seyahat ve sinema bileti satışına odaklanan Bookme.pk, sadece satış yapan bir siteden bir platforma dönüşümü çok hızlı bir şekilde geçirdi. Başlarda birçok şirket ile bilet satışı için işbirliği yapan Bookme.pk, ardından farklı iş ortaklarına embed ve mobil uygulama API’leri sağlayarak kısa sürede popülaritesini artırdı. Kısa bir süre önce Microsoft ile yapılan işbirliği sonrası da Boome.pk’nın mobil uygulaması tüm Windows Mobile yüklü cihazlarında ön yüklü olarak gelmeye başlayacak. Tüm bunlar Bookme.pk’nın yüksek pazarlama bütçeleri olmadan geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan hamleler.

Günde 5 milyon otobüs bileti ve 1.2 milyon sinema biletinin satıldığı Pakistan’da 3 şehirde faaliyet gösteren Bookme.pk her gün ortalama 200 bilet satışı gerçekleştiriyor. Yatırım sonrası şirketin hedefi Pakistan’ın diğer şehirlerine de hızlı yayılmak olacak.

Element Ventures, Bookme.pk’ya 4 milyon değerleme üzerinden yatırım yapsa da tam yatırım rakamı açıklanmadı. Tek bildiğimiz yatırımın 6 haneli yani bir rakam yani birkaç yüz bin dolar seviyesinde olduğu.

Bookme.pk’nın kurucusu Faizan Aslam, geçtiğimiz aylarda Startup Turkey için Antalya’daydı ve kendisiyle kısa bir röportaj gerçekleştirmiştik.