Blog

BookMe Etohum’dan Yatırım Aldı

Pakistan merkezli bir girişim olan BookMe.pk, Startup Istanbul finalleri için seçilen girişimciler konferanstan yatırımla döndüler.

Pakistan’da eğlence ve ulaşım için bilet satışı gerçekleştirme amacıyla kurulan BookMe.pk, geçtiğimiz günlerde Startup Istanbul’a katılmıştı. Etkinliğin girişimcileri arasında olan BookMe.pk, final günü ilk 4 girişim arasına girememiş olsa da İstabul’da istediği fırsatı buldu: Etohum, BookMe.pk’nın ilk yatırımını almasını sağladı.

Startup Istanbul’da Etohum ekibiyle tanışma fırsatı bulan BookMe.pk’nın kurucusu Faiza Aslam, yatırım sürecini şöyle anlatıyor;

‘Startup Istanbul’da Etohum ekibiyle ilk kez tanışma fırsatı buldum. Birlikte birkaç toplantı yaptıktan sonra Etohum yatırımcı kulübünden üyelerle tanıştık. İletişimimiz etkinlik sonrasında da devam etti ve 2 hafta önce Etohum’dan ilk yatırımımızı aldık’

BookMe.pk, Pakistan ve çevre ülkeleri için önemli bir girişim. Bir API geliştiren ekip, bunu uygulama üzerinden bilet satmak isteyen herkese sunabiliyor. Bununla birlikte sinema ve otobüs bileti gibi daha alışıldık seçeneklerin yanında taksi çağırabilme ve restoranda rezervasyon yapabilme gibi seçenekleri de kombine ediyor.