Blog

Blogunuzun Ziyaretçi Sayısını Arttıracak 10 Taktik

Şirketiniz için blog yazmak daha fazla trafik kazanmanıza, markanızı geliştirmenize, SEO yapılandırmanız için daha fazla link almanıza ve hatta sizi aramayan fakat tesadüf eseri blogunuz aracılığı ile size ulaşan müşteriler kazanmanıza yardımcı olur. Aşağıda yer alan 10 taktik ile blogunuzun okur kitlesini genişletebilirsiniz.

Blogunuzun Ziyaretçi Sayısını Arttıracak 10 Taktik

1.  Blogunuzu benzersiz içeriklerle farklılaştırın. Blogunuz için bir okur kitlesi belirleyin ve makalelerinizi bu kitleye odaklanarak yazın.

2. Forumlara ve diğer bloglara yorum yazarak katkıda bulunun. Başkalarının çalışmalarına kattığınız değer, onların da sizin blogunuza katkıda bulunmasını sağlayacaktır.

3. Asla ve asla blogunuz için ayrı bir alan adı ya da alt alan kullanmayın. Blogunuzu her zaman bir alt dosya uzantısı olarak gösterin ki gerçekleştirdiğiniz bu çalışmalardan tüm alan adınız faydalansın.

4. Blogunuzu etkileyen kişilere atıfta bulunun, yorum yazın ve referans verin. Fakat yalnızca büyük etkileyicilerin değil orta düzey ve farklı kişilerin de peşinden koşun.

5. Daha az fakat daha kaliteli içerikler üretin. Zamanınızı olabildiğince dikkate değer içerikler oluşturmak için harcayın. Unutmayın okurlarınız için makalelerinizin sayısı değil kalitesi önemlidir.

6. Blogunuzda kullanacağınız görselleri ve verileri mümkün olduğunca kendiniz oluşturun. Bu şekilde başkaları sizin blogunuzda yer alan içerikleri referans gösterecektir.

7. Blogunuz için e-posta üyeliğine yatırım yapın. Bu şekilde okurlarınıza son blog yazılarınızı e-posta aracılığı ile gönderebilir ve onların blogunuzdan kopmasını engelleyebilirsiniz.

8. Blogunuzun alt kısmında yer alan kullanım hakları kısmını başkalarının tekrar kullanabileceği ve paylaşabileceği şekilde güncelleyin. Böylece okurlarınız içeriklerinizi farklı platformlarda daha rahat paylaşabileceklerdir.

9. Alanınızdaki diğer liderlerle ve fikirlerle saygılı bir biçimde rekabet edin. Karşı düşünceleri bilgili bir şekilde yorumlayın ve düşüncelerinizi destekleyen teorileri kullanın.

10. İçeriklerinizi sosyal medyada belirli aralıklarla tekrar tekrar paylaşın. Makalenizi yazıp sonra bir kenarda unutmayın.

 

Kaynak:

10 Tactics To Build Your Blog Readership