Blog

Bilkent Üniversitesinde IEEE’yle İnternet Girişimciliği

Temmuz ayında tüm Nokta İnternet Teknolojileri Ortaklarıyla bir gün kuruluş hikayelerini dinleme fırsatım oldu. Bunların hepsini yeni kitap için yazıya geçiriyorum. Planın oldukça gerisindeyim. Nokta’nın kuruluş hikayesi gerçekten bir çok internet girişimcisi arkadaşa cesaret verecek. Bunu açıklıkla söyleyebilirim. Hatta çok kısa bir bölümünü yazmıştım.

Aralarında tek bilgisayar mühendisi olmayan 6 kişilik küçük bir şirket, Ankara’da bir apartmanın giriş katında 2000 li yılların başında kuruluyor. İnternet şirketi olarak kurulan bu bir grup genç uluslar arası freeinfosearch.com bir site açıyorlar. Amaçları internet üzerinde yeni iş modelleriyle büyümek, bu şirkete yatırım yapar mıydınız? devamı

Bilkent IEEEBilkent Üniversitesi Elektrik ve elektronik mühendisliği öğrencisi Serkan Baydın‘la uzun süredir internet girişimciliği üzerine yapacağımız bir seminerden bahsediyorduk. IEEE ‘yle beraber düzenleyeceğimiz bu etkinlikte en doğru konuşmacı Çağatay Karabulut’tu. Bir Bilkent Üniversitesi mezunu Nokta’nın kurucu ortaklarından Çağatay Karabulut mezun olduğu okulda öğrencilerle 23 Aralık Salı günü saat 12:40 – 14:00 arasında FFB05 Guzel Sanatlar Fakultesinde tecrübelerini paylaşacak.

Konuşmacı: “Çağatay Karabulut” – Nokta Internet Teknolojiler Kurucu Ortağı
Tarih:
23 Aralık 2008 Salı
Saat:
12:40 – 14:00
Yer:
Bilkent Üniversitesi – FFB05 Guzel Sanatlar Fakultesi

Katılmak istiyorum kendimi tutamıyorum