Blog

Başarısızlık Zirvesi

29 Eylül 2012 Cumartesi günü Özyeğin Üniversitesi‘yle beraber Etohum kampının konusunu ”Başarısızlık” olarak belirledik. Türkiye’de ekonomik kültürümüzün çok hoşnut olmadığı ”başarısızlık” kavramı üzerine özel bir toplantı, konferans hatta zirve diyebileceğimiz bir etkinliği Özyeğin Üniversitesi‘yle beraber düzenliyoruz.

Ülkemizde başarısız girişimciler değersiz görülürler. 2nci veya 3ncü denemelerine pek izin verilmez. Başarısız takımların seyircileri ertesi gün ortalıkta gözükmezler. İşte böyle bir ortamda girişimcilerin korkması çok normaldir. Bu korkunun, aslında yanlışlığın üzerine gitmemiz gerektiğini düşündük.

Yurtdışındaki Failcon.com‘dan esinlendik. Özyeğin Üniversitesi öğrencisi ve KTH event Agency’in kurucusu Efe Kethuda’la bir Etohum toplantısı dönüşünde konuştuğumuz bu etkinliği Özyeğin Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut‘la paylaştık.  1 gün sürecek etkinliğimize konuşmacıları davet ediyoruz. Konuşmacıların kendi başarısızlıklarını anlatmalarını istiyoruz. Başarılı girişimcilerin veya işadamlarının hikayelerindeki başarısızlıklarını samimi olarak bizlerle paylaşmalarını bekleyeceğiz.

Etohum – ÖzÜ Başarısızlık Zirvesi Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Erhan Erkut’un konuşamasıyla açılacak. Sabah ki bölümde Ali Saydam’ın konuşmasından sonra Başarısızlıkla ilgili bir panel düzenleyeceğiz. Öğleden sonraki bölüm Serdar Kuzuloğlu’nun tecrübeleriyle devam ediyor olacak. Günün en sonundaki panelin moderatörü Tunç Kılınç olacak. Bu Panele katkılarından dolayı Dorinsight‘a teşekkür ederiz. Konuşmacılar Ali Sabancı, Emre Kurttepeli, Levent Erden, Emin Hitay ve Hüsnü Özyeğin olacaklar.

ULAŞIM

Eylül ayının son Cumartesi günü tüm sürecek etkinliği Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsünde düzenleyeceğiz. Çekmeköy kampüsüne Altunizade kampüsünden düzenli olarak araçlar kalkacaktır. Aynı şekilde gün içinde Çekmeköy’den Altunizade’ye düzenli servisler olacaktır.

29 Eylül Cumartesi Günü Başarısızlık Zirvesi Programı
09:00 – 09:30 Kayıt, Çay Kahvaltı
09:30 – 10:00 Açılış Prof. Dr. Erhan Erkut
10:00 – 11:00 Ali Saydam
11:00 – 11:30 Çay Kahve Arası
11:30 – 13:00 Panel: Moderatör; Burak Buyukdemir,
Konuşmacılar: Cem Duran, Lütfi Demirci, Yusuf Yıldırım, Bora Kızıl, Oktay Yılmaz, Şafak Altun
13:00 – 14:00 Öğle Yemeği – Ara
14:00 – 15:00 Serdar Kuzuloğlu
15:00 – 15:30 Çay Kahve Arası
15:30 – 17:30 Panel: Moderatör; Tunç Kılınç
Konuşmacılar: Emre Kurttepeli, Ali Sabancı, Hüsnü Özyeğin, Levent Erden, Emin Hitay
17:30 – 18:00 Kapanış

Tarih: 29 Eylül 2012 Cumartesi
Yer: Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy – İSTANBUL

Toplantıya katılmak için lütfen katılım formunu doldurunuz