Blog

Başarılı İnternet Şirketleri Agile Turkey Summit’te Buluşacak

Bu yıl ikincisi 24 Ekim Cuma günü düzenlenecek olan Agile Turkey Summit dünyada çevikliklerini sürdürmeyi başarmış global internet girişimlerini konuk ediyor.

Şirketlerin yazılım üretme süreçlerini dönüştürerek, verimliliklerini ve performanslarını artırmasını sağlayan Agile (Çevik) Yazılım Geliştirme yaklaşımının yaygınlaşması amacıyla kurulan Agile Turkey, sektörün önde gelen isimlerini Agile Turkey Summit’te buluşturuyor.

İstanbul Dedeman Otel’de 24 Ekim Cuma günü ikinci kez gerçekleştirilecek olan Türkiye ve bölge ülkelerdeki ilk ve en büyük Agile etkinliğinde; The Guardian, Avea, Vodafone, American Airlines,  IBM, Monitise gibi şirketlerden konuşmacılar, Agile dönüşüm süreçlerini ve başarı sırlarını anlatacaklar.  Geçen yıl 77 şirketten 215 katılımcı ile gerçekleşen ve sponsorları arasında IBM, BKM, ACM, Monitise ve Scrum.org’un bulunduğu Agile Turkey Summit’e sadece Türkiye’den değil bölge ülkelerden de katılım olması bekleniyor.

Dünyaca ünlü isimlerin Agile deneyimlerini, çıkardıkları dersleri ve bu süreçleri sağlıklı bir şekilde yürütebilmek için başarı sırlarını paylaşacakları Agile Turkey Summit’te konuşacak diğer bir isim ise Monitise Agile Lideri Andrew Hiles. Son 7 yılda çok disiplinli ekiplerde Agile yaklaşımlarını uygulayan Hiles, başarıya giden yolda yapılması gerekenleri aktaracak.

Etkinlikle iGi Partners Kurucusu ve CEO’su Bernard Marie Chiquet’in yanı sıra birçok büyük ölçekli şirketin değişim sürecinde imzası bulunan Scrum.org Direktörü Gunther Verheyen, Scrum’ın yaratıcısı Ken Schwaber ve The Guardian Developer Yöneticisi Robert Rees de konuşmacı olacak yer alacak.

Türkiye’de Agile Uygulamaları 

Agile Turkey Summit 2014 zengin içeriği ile dünya çapındaki önemli konuşmacılarının yanı sıra Türkiye’de Agile’ın lider uygulayıcılarını da bilişim sektörü ile bir araya getirecek. Vodafone Agile Çözümler Kıdemli Yöneticisi Erhan Köseoğlu, Scrum sayesinde Vodafone Türkiye IT Ekibi’nin daha kaliteli ürünleri pazara daha hızlı nasıl sürmeyi başardıklarını ve nasıl etkin bir ekip performansı yakaladıklarını anlatacak. Avea Agile Studio Yöneticisi Selçuk Alimdar ise Agile dönüşümün IT dışındaki departmanlarda nasıl uygulandığını paylaşacak.

Katılım ve detaylar için Agile Turkey sitesi ziyaret edilebilir.