Blog

Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Tasarımı Yüksek Lisans Programını Başlatıyor

Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren BUG Oyun Laboratuvarı, Türkiye’nin ilk Oyun Tasarımı Yüksek Lisans programını açıyor.

2012 yılın bir oyun laboratuvarı olan BUG, Bahçeşehir Üniversitesi’nde bünyesinde oyun geliştirmeyle ilgili birçok etkinliğe imza atmıştı. Yurt dışı ve Türkiye’den oyun profesyonellerini buluşturan, amatörler için atölyeler düzenleyen BUG, oyun geliştirme konusunda bir topluluk oluşturma yolunda ilerliyor.

Şimdi bu konuyla ilgili çok önemli bir adım atılıyor. Oyun geliştiricilerine yönelik bir master yani yüksek lisans programı.  2014-2015 akademik yılı güz döneminde başlayacak olan ”Master BUG”, tasarım derslerinin dışında Oyun Sanatı, Oyun Çalışmaları, Oyun Prodüksiyonu, Oyun Ekonomisi ve Oyunlaştırma gibi farklı alanlara yönelerek disiplinlerarası bir kurgu hedefliyor.

Master BUG programındaki zorunlu dersler:

– Fundamentals Of Game Design

– Game Culture

– Games And Narrative

– Game Design Studio

Ek dersler: 

– Game Studies

– Game Business

– Game Audio

– Game Art

– Serious Games

-Contemporary Game Engines

-Designing Artificial Intelligence

-User Interface Design

-Playful Experience Design

-New Interfaces for Gaming

-Player Research

-Games & Education

Programa sadece tasarım ve yazılımla ilgili bölümlerden mezun olmuş öğrenciler başvurmuyor. BAU, 4 yıllık bir lisans programından mezun olan herkesin Master BUG’a başvurabileceğini açıkladı.

http://bug.bahcesehir.edu.tr