Blog

Alemşah’sa kral benem

14 Ağustos ofisteyiz, arkadaşlar pencerelere doğru yöneldiler. Bizim pencereler ayıptır söylemesi doğrudan yola bakıyor. Boğaz köprüsü yoluna bakıyor. Böyle bir manzaramız var yani. Neyse yollar boş. İnanılası gibi değil. Ortalıktaki tüm araçları geçen seferki gibi uzaydan gelen gemi almış götürmüş gibiydi. Bir tek polisler kalmış geriye kalan araçları başka bir yola yönlendiriyorlardı. Hatta  bir kısmı yol kenarındaki çimlerde çıkmış. UFO’yu arıyorlar diye düşündüm. Ben bu kadar naif düşünürken ofistekiler bunu Ahmet ve Nejat’ın yaptığını uzaylıların gelmediğini söylediler. Ahmet ve Nejat İstanbul’a geldiği için yollar açılmışmış. Bomboş olmuştu yollar. Keşke hergün gelse diye düşündüm. Hergün burada olsa yollar böyle olsa. Asfalt üzerinde japon kale maç yaparız diye geçirdim içimden.

Pencereden bakıp bunları düşünürken arkadan cep geldi. Yani cebin zırlayan sesi geldi. Ahh dedim Turkcell, dünyada senin gibi karlı şirket var mı? EBITA’sı nerdeyse %40 larda olan ne google ne moogle. Yalan bu internet işleri. Neyse baktım Arda arıyor. Gelemiyorum dedi. “Ooo sattın ha” dedi. Oysa Arda gelecekti etohum.tv için röportaj yapacaktık webrazzi.tv‘yle. Böyle karşılıklı iki televizyon paslaşıyoruz bir o beni ekrana çıkartıyor bir ben onu çağıyorum. “Ya kaç saattir trafikteyim toplantılarımı iptal ettim” dedi. “Burada yollar boş, yeme bizi” dedim “Yeme bizi Arda bak Ahmet ve Nejat çözmüş bu İstanbul’un yıllardır süren trafik problemini. Ben nerdeyim sen nerdesin” dedim “Gelmiyorsan harbi söyle sattım de” dedim. Kapattım. Cep susmadı. Şencan, Kaan ve diğerleri. Sonra epostalar felan filan baktım nerdeyse bugün kimse gelmicek bizim tohumculuk faaliyetine dedim. Neyse biz tası tarağı topladık, Profilo’ya doğru koyulduk. Ahmet ve Nejat ikinize sesleniyorum alacağınız olsun beni kandırdınız, saf duygularımla oynadınız ben sizi trafiği çözdüğünüzü düşünüyordum.

Ali Servet Eyüpoğlu

Ali Servet Eyüpoğlu Mekanist.net’i anlattı

Neyse Perşembe gününün trafik durumu bu olmasına rağmen fanatik taraftarlar tribünü boş bırakmamışlardı. Ali Servet Eyüpoğlu Mekanist.net‘in kurucu ortağı bizlere şirketin faaliyetleri konusunda bilgi verdi. Bu zaman aralığını etohum.tv’de çok yakında bu sayfalara embed edince izleyebileceksiniz. Artık tüm toplantıları etohum.tv’ye kaydediyoruz. Sonra banttan yayınlıyoruz. (canlı yayın FF’den) Hatta eski bölümleri bu bağlantıya tıklayarak seyredebilirsiniz. “Bu bağlantı

Etohum toplantısı

Etohum toplantısını dinlemeyip oyun oynayanlar

Ali, Türkiye’de web 2.0 denilen zımbırtının ya da “yuzır cenereyted kontent” denilen işin olmadığını zor olduğunu felan anlattı. Bir ara arkamı döndüğümde ortamı gerginleşmiş buldum. Soru soranlarla nerdeyse boğaz boğaza gelmeden, mikrofonu elime aldım çaldım düdüğü bitiridm 90 dk.yı. Kimse gol atmadan berabere bitti bu ön eleme turu. Gelecek hafta rövanş için Ahmet’i, Nejat’ı beklemiyorum küsüm onlara.

Olay anlarının fotoğrafları