Blog

Şişeleri akıllandırmak isteyen Kuvêe 6 milyon dolar yatırım aldı

Nesnelerin interneti akımının önümüzdeki birkaç yılda teknoloji girişimciliğinde etkisini artıracağı gün gibi ortada. Daha şimdiden her gün kullandığımız nesneler bir bir “akıllanmaya” başladı bile. Bu akıllandırma furyasına son katılan ise şarap şişeleri oldu.

Kuvêe isimli ABD’li girişimin geliştirdiği tekrar doldurulabilir şişeler, şarabı 30 güne kadar ilk günkü gibi taze tutabiliyor.

General Catalyst ve Founder Collective öncülüğünde 6 milyon dolar yatırım alan Kuvêe’nin geliştirdiği şişe, dokunmatik ekranından sakladığı şarabın tarihi, neyle birlikte tüketilebileceği ve nasıl servis edilebileceği gibi bilgiler veriyor.

Kuvêe

Kuvêe’nin patentli teknolojisi açık şişe içerisindeki içeceklerin bayatlamasını önlüyor. CEO Vijay Manwani, bu sayede bitmemiş içeceklerin istendiği kadar taze kalabilmesinin mümkün olduğunu belirtiyor.

Kuvêe’nin sistemi şu an için yalnızca birkaç seçilmiş Kaliforniya şarabı ile kullanılabiliyor. Bunlar arasında 750ml şişeleri 15 ile 50 dolar arasında fiyatlandırılan Bonny Doon ve Pine Ridge sayılabilir.

Kuvee.com veya Indiegogo üzerinden ön siparişe açılan akıllı şarap şişesinin gönderimine ise sonbaharda başlanacak. 179 dolarlık paketin içerisinde akıllı şişenin yanı sıra dört Kaliforniya şarabı da hediye ediliyor.