Blog

ACL teslim 250 bin dolarlık tohum yatırımı aldı

Aynı gün teslimat hizmeti sunmak isteyen KOBİ ve firmalara çözümler sunmak üzere kurulan ACL Teslim, ilk yatırımını alarak büyüme yolunda önemli bir adım attı. ACL Teslim‘in tohum yatırımı Revo Capital ve Istanbul Startup Angels’tan bir grup yatırımcı tarafından gerçekleştirilmiş.

2014 yılında kurulan ve İTÜ Çekirdek girişimlerinden biri olarak ekosistemde adını duyurmayı başaran ACL Teslim, kurye ve kargo sistemlerini daha verimli bir şekilde birleştirip müşterilerine aynı gün teslimat hizmeti sağlayan bir girişim. Bu alanda son zamanda popülaritesi artan BiKoli ve Getir gibi girişimlerden farklı bir yol haritası çizen ACL Teslim, arkasında büyük bir sermaye bulunmadığı için yatırım arayışındaydı. Girişime ilk tohum yatırımını Revo Capital ve Istanbul Startup Angels yatırımcıları yapmış. Toplumda 250 bin dolarlık yatırımın 150 bin dolarlık kısmı Revo Capital tarafından yapılmış.

İlk hedef olarak mobil uygulamasını yayına alıp, müşteri kitlesini genişletmeyi hedef ACL Teslim, özellikle büyük şehirlerde artan e-ticaret siparişleriyle birlikte önemli bir potansiyel gösteriyor. Dolayısıyla önümüzdeki aylarda ACL Teslim’in yeni yatırım haberlerini duymamız da olası.

Kaynak