Blog

ABD’den yatırım alan Brezilyalı Hotel Urbano hızlı büyüyor

Yazar: Said Murat – Brezilyadan.com

Birkaç ay önce ABD’li Priceline’dan yatırım alan Brezilyalı Hotel Urbano, hızla büyümeye devam ediyor.

Hotel Urbano temmuz ayında 60 milyon dolar yatırım almıştı. O günden bu yana da tüm startup kulislerinde Brezilya’nın en hızlı büyüyen girişimi olarak gösteriliyor.

Priceline ilk mi? Tabi ki değil. Daha önce Tiger Global ve Insight Venture Partners’den de 75 milyon dolar yatırım alan yatırımın Brezilyalı kurucu ortaklardan Joao Ricardo Mendes, durmaksızın çalışmaya devam ettiklerini ifade ediyor. Mendes’in hedefi ise girişimini Brezilya’nın borsaya açılan ilk teknoloji şirketi haline getirmek.

Hotel_Urbano_2

Hotel Urbano’yu değerli kılan ve ülke sınırlarını aşarak ABD’den yatırım almasını sağlayan ise elbette Brezilya’nın turizm gücü. Her yıl milyonlarca kişi, dünyanın dört bir yanından Brezilya’nın eşsiz doğal güzelliklerini ve tabi ki plajlarını görmek için başta Rio de Janeiro olmak üzere birçok şehre akın ediyor. Hotel Urbano, Brezilya’da uçak bileti ve otel paketleri satan en büyük internet sitesi olarak bu pastadan önemli bir pay alıyor. 2014’teki Dünya Kupası ise Hotel Urbano için adeta bir patlama yaratmış. Şimdilik hedefleri ise 2016’daki yaz olimpiyatlarında bir zıplama daha yapmak.

 

Rio de Janeiro merkezli Hotel Urbano’nun yaklaşık 30 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor.