Blog

3TS Capital Partners 103 Milyon Euro’luk Yeni Yatırım Fonunu Açıkladı

Orta ve Doğu Avrupa Bölgesinin önemli risk sermayesi şirketlerinden 3TS Capital Partners 103 Milyon Euro’luk dördüncü fonunu kurduğunu açıkladı.
Bu kurulan fonla 3TS’in faaliyet alanı olan Budapeşte, Bükreş, İstanbul, Prag, Viyana ve Varşova bölgelerinde Teknoloji & Internet, Teknoloji Bazlı Hizlet ve Medya & İletişim sektörlerinde bulunan ve büüme aşamasındaki girişimlere odaklanılacağı bildirildi.

3TS şu ana kadar Romanya’daki Avangate, Türkiye’deki eCift, Slovakya’daki Piano Media, Çek Cumhuriyeti’ndeki BKS ve Polonya’daki ClickAd ve Rankomat gibi 11 firmaya yatırım yapmış bulunmaktadır.

Yeni kurulan ve Cisco, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Avrupa Yatırım Bankası (EIF), ve OTP Bankası gibi sermayedarlardan oluşan TCEE III Fonu ile Orta Doğu ve Doğu Avrupa bölgesinde her yıl büyüme aşamasındaki 3-4 şirkete, 2 ile 10 milon Euro arasında değişen hacimlerde yatırım yapması beklenen 3TC’in toplam yatırım fonu büyüklüğü 300 milon Euro’yu geçmiş bulunmaktadır.

Yeni kurulan fonla Türkiye’de de yatırım yapması beklenen 3TS’in Türkiye Yatırım Müdürü Elbruz Yılmaz, Türkiye’de yatırımlarını değerlendirebilecekleri, lider ve uluslararası alanda rekabet eden çok başarılı şirketlerin bulunduğunu ve bu şirketlerle ilgilendiklerini ifade etmektedir.

3TS hakkında detaylı bilgi ve iletişim bilgileri için burayı tıklayabilirsiniz.