Blog

2016 Select USA Yatırım Zirvesi 19-21 Haziran’da Washington’da

ABD Ticaret Bakanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek olan 2016 Select USA Yatırım Zirvesi 19-21 Haziran 2016 tarihinde ABD’nin Washington D.C. bölgesinde Washington Hilton Oteli’nde gerçekleşecek. 

ABD Başkanı Barack Obama tarafından 2011 yılında kurulan Select USA Programı ABD’ye yatırım yapmanın avantajlarını ortaya koyarken yabancı şirketlere ücretsiz danışmanlık hizmetleri veren bir program. Bu program ABD’de yatırım yapmak isteyen ya da mevcut islerini büyütmek isteyen  iş sahiplerine, iş yeri açma ve genişletme surecinde lojistik prosedürü anlamalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Sunulan avantajlar şöyle;

  • Yatırım fırsatları ve teşvikler konusunda yatırımcıları yerel ya da federal kaynaklarla buluşturur,
  • İş geliştirme için federal programların ve teşvikleri hakkında bilgi sağlar,
  • Sektörde yer alan kuruluşlarla bağlantı kurarak, bilgi ve potansiyel iş ortakları bulunmasını sağlar,
  • Federal kuruluşlarla başarılı işbirlikleri yapılması için engellerin belirlenip ortadan kaldırılmasını sağlar,
  • İş yeri kurarken ve işçi çalıştırırken uyulması gereken ABD kural ve kanunları hakkında bilgi sağlar.

Üst düzey iş dünyası ve hükümet liderleri son eğilimler hakkında görüşlerini sunarken zirve, ABD’nin dört bir yanında bulunan yatırım fırsatlarını sergileyecek. Zirve, iş geliştirmek isteyen yetkilileri bir araya getirerek kaynaklar ve teşvikler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayacak.

2016_select_usa

Kaydınızı aşağıdaki web sitesinden yapabilirsiniz.

Bu etkinlik aynı zamanda Etohum San Francisco konferansının da hemen öncesinde düzenleniyor. Eğer etkinlik sonrasında hemen girişimcilik dünyasına geçiş yapmak isterseniz Etohum San Francisco konferansı için bekleriz.