Blog

2011 Nokia – Etohum Fonu Girişimcileri

2010 – 2011 Etohum dönemi içinde mobil projesi olan girişimcilere Nokia’nın desteğinde Etohum fonunu hayata geçirdik. Etohum Fonuna ek olarak Ağustos – Aralık zaman diliminde başvuran girişimcilerin mobil projelerine Nokia – Etohum desteği verdik. Mobil ortamlarda uygulanan projelerin Nokia’la beraber değerlendirilmesi sonucunda aşağıdaki girişimler 60.000 TL’lik fonun yatırım yapılacağı projeler olarak belirlendi.

 

Animalwars: YTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu İrfan kaya ve İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun Hüseyin Kuşçu tarafından kurulan AnimalWars mobil ortamı hedefleyen çok kullanıcılı rol yapma oyunu(RPG)’dur. Oyuncular oyunda bakıp büyüttükleri hayvanlarla çeşitli maceralara girip hayvanlarını geliştirmekte, sanal ortamda birbirleriyle iletişim, ticaret ve karşılaşma yapabilmektedirler.

 

 

 

AlisverisRobotu.com, kullanıcıların online ve fiziksel mağazalardan ürün ve fiyat bilgisi arayabileceği, hangi ürünü nereden alabileceğine en efektif şekilde karar vermesinde yardımcı olacak bir alışveriş rehberidir. Girişim Ertuğrul Yılmaz ve Çağdaş Tatlıcı tarafından kurulmuştur.

 

 

 

 

Gamester: Volkan Taban, Onur Karcı ve Turan Yiğitbaşı tarafından kurulan Gamester sosyal oyun şirketinin ilk ürünü olan Townster, oyuncuların kendi şehirlerini kurup kira geliri toplayarak ya da arkadaşlarının şehirlerinden bina satın alarak emlak kralı olmalarına imkan tanıyan bir şehir planlama ve emlakçılık oyunu.