Blog

14 yaşında 200 bin dolar yatırım almak

Daniel Singer şu an 14 yaşında ve geçtiğimiz aylarda büyüyen teknoloji imparatorluğuna 200.000 dolar yatırım aldı. Daniel’in şu an 2 patenti, 5 çalışanı ve yaklaşık 3,1 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.

Daniel Singer, Youtell adlı internet sitesinin sahibidir. Siteyi 2012 yılında daha 12 yaşındayken kurmuştur. Youtell, Daniel’in babasının yazılımcı bir arkadaşının yardımı ile kurmuştur. Girişiminde ailesi işin ticari kısımlarında yardımcı olduysa da tüm fikir Daniel’e aitmiş. Daniel’in babası sinema yapımcılığı ile ilgileniyormuş.

Youtell, Facebook arkadaşlarının birbirleriyle anonim olarak konuşabilmesini sağlıyor. Sitenin sloganı şu: “Sizi, en iyi tanıyan kişilerin acımasız dürüstlüğü test ediyor!”

Site onlu yaşlarındaki gençler tarafından çok ilgi görmüş ve şu an yaklaşık 3 milyon kullanıcıya ulaşmıştır. Singer’ın halkla ilişkiler temsilcisinin belirttiği üzere Singer, bu sitenin altyapısı ile ilgili 2 adet patent almıştır.Evet doğru duydunuz, 14 yaşında bir çocuğun halkla ilişkiler danışmanı var! Patentleri babası ile ortak olarak almışlar.

Tüm bunların sonucunda Brezilyalı bir risk sermaye grubu ArpexCapital Singer’a 2013 Kasım ayında 200.000 dolar yatırım yapmıştır.

Bu parayla, takım 2013 Aralık ayında Facebook ve Google+ arkadaşlarınıza anonim mesaj gönderebileceğiniz Backdoor adlı iPhone uygulamasını geliştirmiştir. Backdoor’da temel fikre ufak bir ekleme yapılmış: Size mesajı gönderen arkadaşınız hakkında onun kim olduğunu tahmin edebilmenize yardımcı olacak ufak bir ipucu da mesaj ile birlikte gönderilöektedir. Bu uygulama da hızla yayılarak 100.000 kişiye ulaşmıştır. Geçtiğimiz Salı günü bu uygulamanın Android verisyonu da Backchat ismiyle yayınlanmış bulunmaktadır. Şirketinin ismi de Backchat olarak belirlenmiştir.

 

Kaynak

This 14-Year-Old Coding Prodigy Raised $200,000 For His Budding Tech Empire