Blog

100. yılını kutlayacak JCI’a Türk başkan

Uluslararası liderlik ve girişimcilik organizasyonu Junior Chamber International (JCI)’ın 100’üncü yılını kutlayacağı 2015 yılı başkanı Türkiye’den İsmail Haznedar oldu.

119 ülkede 5.000 şubesi, 200 bini aşkın aktif üyesi ve 2 milyon mezunu ile faaliyet gösteren liderlik ve girişimcilik organizasyonu Junior Chamber International (JCI)’ın 27 Kasım 2014 günü Almanya’nın Leipzig şehrinde gerçekleşen seçimlerinde Dünya Başkanlığına İsmail Haznedar seçildi.

2010 yılında Türkiye’de Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği başkanlığını yürüten İsmail Haznedar, 2011 yılında seçildiği JCI Yönetim Kurulu sonrasında uluslararası alanda JCI Birleşmiş Milletler ile İlişkiler ve Başkan Baş Müşavirliği, JCI İcra Kurulu Üyeliği (JCI Executive Vice President), JCI Avrupa’dan sorumlu başkan yardımcısı gibi görevler üstlendi. İsmail Haznedar son olarak 2014 yılında JCI Dünya Başkanı’nın Baş Danışmanı ve Stratejik Planlama Komitesi üyesi olarak görev yaptı.

Bu göreve seçilmesi ile birlikte İsmail Haznedar, yeni dönemde 100’den fazla ülkede, 5.000 şube ve 200.000 aktif üyesinin olduğu, dünyanın en büyük liderlik ve girişimcilik networkünün yeni lideri oldu. Başkanlık döneminde, Haznedar’ın 60’tan fazla ülkeyi ziyaret etmesi bekleniyor.

ICC, UN, UNICEF, UNDP ve AIESEC ile uluslararası ortaklığı olan JCI, Jacques Chirac (Fransa Cumhurbaşkanı), Valerie Giscard Destaing (Fransa Cumhurbaşkanı), Willy de Clerk (AT Komisyon Başkanı), Gerald Ford (ABD Başkanı), Taro Aso (Japonya Eski Başbakanı), Paul Schulter (Danimarka Başkanı) gibi birçok önemli ismi de üyesi olarak kendi bünyesinde barındırmaktadır.

http://www.jci.cc