Blog

10.000 Kadın Girişimci Sertifika Programı’nın 4. yıl başvuruları başladı!

10.000 Kadın, küresel finansal hizmetler firması Goldman Sachs tarafından, Özyeğin Üniversitesi işbirliğiyle 2008 yılında başlatılan ve şu anda dünyada 43 ülkede yürütülen bir sosyal sorumluluk projesidir. Projenin amacı, dünya çapında işini kurmuş fakat yeterli imkanlardan yoksun 10.000 kadına girişimcilik ve işletme eğitimleri vererek kadınların işlerini büyütmelerine destek olmak, dolayısıyla paylaşımcı ekonomik büyümeyi güçlendirmektir.

Eğitim programı, işini yönetebilmesi için gerekli olan düzgün bir işletme eğitimini alamamış kadınların konu ile ilgili tüm eksiklerini kapatmayı hedefleyecek şekilde düzenlenmiş 6 modülden oluşmaktadır. 3 dönem halinde yıl içine yayılan tüm eğitimler burslu olarak verilmekte ve katılımcılardan ücret talep edilmemektedir.

Bugüne dek 274 kadın girişimcinin eğitim aldığı 10.000 Kadın Girişimci Programı‘nın dördüncü yılında 130 kadına daha eğitim verilmesi planlanmaktadır.

Günümüzde pek çok iş kadını; mentorlar, ağlar, danışmanlık ve diğer önemli destek hizmetlerinden yoksundur. Program kapsamında başarılı olarak sertifika almaya hak kazanan her kadın girişimci, mezun olduğu günden itibaren en az bir yıl süre ile izlenmekte ve işini büyütmesinde kendisine gerekli olan mentorluk ve koçluk hizmetleri sağlanmaktadır.

Programdan yararlanmak isteyen kadın girişimcilerin, 23 Temmuz 2013 tarihine kadar www.10000kadin.org adresinden başvurularını yapmaları gerekiyor.