Blog

Yeni iPhone, 9 Eylül’de Geliyor

Apple, daha önce bazı sitelerin iddia ettiği gibi 9 Eylül’de bir etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. Elbette beklentiler iPhone 6 üzerinde yoğunlaşıyor.

Apple’ın son yıllarda sonbahar aylarında sürekli iPhone etkinlikleri düzenliyor olması 9 Eylül’de de yeni iPhone’ları göreceğimiz beklentisini doğuruyor. Apple’ın bu yıl ekran boyutlarını büyüteceği söyleniyor. 4.7 inç ve 5.5 inçlik boyutlar söylentiler arasında. Elbette bu değişim uygulama geliştiriciler açısından önemli olacak. Birçok uygulama yeni iPhone’lara uyum sağlamak için güncellenecek.

Apple’ın iOS 8’i de yeni iPhone ile birlikte kullanıcılara sunması bekleniyor. Dolayısıyla yeni işletim sistemiyle gelecek özellikler de geliştiricilere yeni imkanlar sunabilir. Bunlar arasında HealthKit ve HomeKit gibi sistemler bulunuyor.

Son olarak Apple’ın bu etkinlikte akıllı saati iWatch’u da tanıtabileceği söyleniyor. Bu söylentiler sürekli yanlış çıktığı için bu sefer ne kadar güvenilir bilemiyoruz. Fakat Apple, akıllı saat segmentine giriş yaparsa bu çok önemli bir gelişme olacaktır.