Blog

Startup İstanbul için erken kayıt dönemi başladı

Etohum, Avrasya bölgesinin en önemli girişimcilik etkinliği Startup İstanbul için farklı kategorilerde ve kısıtlı sayıda indirimli bilet alternatifleriyle erken kayıt dönemini başlattı.

Geçen yıl Startup İstanbul’da birinci olan ve aldığı yatırımla dünyaya açılan Connected2.me gibi, Silikon Vadisi’nden yatırımcı bulmak isteyen girişimciler için çok önemli olacak bu etkinlikte dünyanın her yerinden girişimcileri yatırımcılarla buluşacak.

Bu yıl 3-5 Ekim 2015 tarihleri arasında 40 ülkeden 1500’den fazla katılımcıyı ağırlaması beklenenStartup İstanbul, web sitesi üzerinden indirimli kayıt başvurularını (early bird) almaya başladı. Etkinlik, farklı ülkelerdeki girişimcilik kültürünü takip etmek isteyen yatırımcılara ve dünyaya açılmak isteyen tüm girişimcilere açık.

Startup İstanbul’dan Silikon Vadisi’ne: Connected2.me
Teknoloji girişimcilerinin sayısını artırmak ve uluslararası networking ortamı yaratmak amacıyla bu yıl üçüncü kez düzenlenecek olan etkinlik, geçtiğimiz yıl Startup İstanbul kapsamında gerçekleştirilen “Startup Challenge” girişimci yarışmasının birincisi Connected2.me’nin 500 Startups’tan yatırım almasını sağlamış ve Türkiye çıkışlı genç girişimcilerin kısa sürede Silikon Vadisi’ne taşınmasına yardımcı olmuştu. Startup İstanbul’da yabancı yatırımcıların ilgisini çekmeyi başaran ve küresel bir girişim yaratma yolunda hızla ilerleyen Connected2.me kurucuları Ozan Yerli ve Göksu Orhun, Aralık 2014’te Türkiye’deki yatırımcılardan da 1,2 milyon TL’lik yatırım almıştı.

Geçtiğimiz yıllarda Startup İstanbul dâhilinde Microsoft Ventures ve Qualcomm Startups gibi dünya devlerine ev sahipliği yapan Etohum, bu yıl da ABD’den İran’a, Londra’dan Kosta Riska ve İsveç’e kadar dünyanın dört bir yanından gelen başarılı girişimcileri, dünya çapında ün salmış yatırımcılar ve mentorlar karşısında ağırlamayı planlıyor.