Blog

Geleceği Yazanlar Mobil Oyun Atölyesi İlk Mezunlarını Verdi

6 hafta süren atölyede, yerli ve yabancı uzmanlarile biraraya gelen 11 takım,kendi oyunlarını geliştirdi.

Eylül 2013’te başlayan Turkcell Geleceği Yazanlar Projesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Laboratuvarı’nın birlikte ortaya koyduğu Geleceği Yazanlar Mobil Oyun Atölyesi, “Takımını kur, Eğitimi al, Oyununu yap!” sloganıyla yola çıktığı 6 haftanın ürünlerini, Turkcell üst yönetimi,  yatırımcılar, dağıtımcılar ve eğitmenlerin katıldığı kapanış töreninde görücüye çıkardı.

8 Mart’ta başlayan programa, 396 başvuru arasından yapılan değerlendirmeler sonrasında 35 katılımcı kabul edildi. Katılımcılar 11 takım halinde, 6 hafta boyunca tasarımdan pazarlamaya geniş bir yelpazede dersler aldılar. Bir yandan da kendi oyun fikirlerinin ilk oynanabilir deneme sürümlerini geliştirdiler. Atölye süresince yerel sektörün öne çıkan isimlerinin yanı sıra; Rami İsmail, Artur Roszczyk, Doru Apreotesei ve Adam Russell gibi oyun alanında dünyaca ünlü isimler bizzat gelerek metodoloji ve vizyon dersleri verdiler.

Turkcell, oyun geliştirme ve eğitimine verdiği desteğin dışında, sektörü canlandırmak için başarılı ürünleri T-Market’e yükleyerek, kullanıcıların beğenisine sunacak. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi 2014-2015 eğitim döneminde açacağı, Türkiye’de bir ilk olan ‘Oyun Tasarımı’ yüksek lisans programının duyurusunu yaparak, eğitime yatırımın önemini vurguladı.