Blog

Etohum ekibi İran’da girişimcilik ekosistemiyle buluştu

Etohum ekibi ve Etohum Yatırımcı Kulübü üyelerinden oluşan kafile, Asya’nın güçlü ama kapalı ekonomilerinden birine sahip olan İran’ı ziyaret etti.

Etohum_iran_3

Son dönemde dış ilişkilerinde daha açık bir politika izlemeye başlayan İran, özellikle internet ve teknoloji dünyasıyla da bir normalleşme süreci içerisine girdi. İran’ın tarihinden gelen güçlü konumu ve ekonomisi de hesaba katıldığında tüm dünyada artan girişimcilik rüzgarına uzak kalmayacağını tahmin etmek zor değil. Türkiye de özellikle bölgedeki en hareketli girişimcilik ekosistemlerinden birine sahip olduğu için İran adına bir rol modeli gibi görülebilir.

etohum_iran_5

İşte Etohum da İran’ın potansiyelini görmek, internet ve teknoloji ekosisteminin temsilcileriyle tanışmak için ülkeye bir gezi düzenledi. Etohum ekibinin yanı sıra Etohum Yatırımcı Kulübü’nden üyelerin de katıldığı gezide Etohum kurucusu Burak Büyükdemir, Avatech Accellerator’ın etkinliğine katılarak burada bir konuşma da yaptı.

Etohum’un İran’ın yanı sıra yine Asya, Arap yarımadası ve Afrika’dan girişimcileri buluşturacağı Startup Istanbul etkinliği farklı girişimcilerle tanışmak için bu kez İstanbul’da 3-5 Ekim tarihlerinde bir fırsat yaratacak: startupistanbul.com

etohum_iran_4