Blog

Ankara Startup Zirvesi Düzenlendi


Bilkent Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü, tarafından her yıl genç girişimcilerle yatırımcıları karşı karşıya getiren Ankara Start-Up Zirvesi’nin 7.’si gerçekleşti. Bilkent Cyberpark işbirliğinde gerçekleştirilen etkinlikte 50’nin üzerinde yapılan başvuru arasından finale kalan 8 proje değerlendirildi.
Program boyunca Tilda Telekom’un sunduğu canlı yayın imkanı ile Ankara Start-Up Zirvesi’nin tüm Türkiye’de izlenmesine olanak sağlandı. 150’den fazla katılımcının seyrettiği etkinlikte, jurilerin oylamasıyla birinciliği kod yazmadan mobil oyun geliştirme platformu GameLooper projesi alırken, 2.’lik, diş hekimleri için klinik yazılımı olan DentNote’un, 3.’lük ise görsel üzerinden internette giysi araştırma motoru DressRank’in ve PayU özel ödülü de yemek siparişi esnasında bağış yapmaya imkan sağlayan YeGitsin.com’un oldu.
Galata Business Angels’tan (GBA) Ömer Akarca, BIC Angels’tan Hikmet Özgözen, sadecehosting.com kurucusu Selçuk Saraç, Intellium’dan Ali Kılıç, Yasin Erol, TR Angels’tan Namık Kural, Bayraktar Grup’tan Özgür Bayraktar, Nokta Grup’tan Tümay Asena’nın jüri üyeliğini yaptığı program, Chain Networking uygulamasının sahibi Kemal Apaydın’ın silikon vadisi tecrübelerini paylaştığı konuşmasıyla başladı. Sonrasında Ömer Akarca, Selçuk Saraç ve Özgür Bayraktar’ın yürüttüğü panelle devam eden zirvede, proje sunumlarına geçilmesi ile birlikte tüm ilgi ve heyecan arttı.
www.ankarastartup.com